^Mergi Sus
Get Adobe Flash player

Strict Standards: Non-static method plgSystemimagesizer::make_img_output() should not be called statically in /home/rgra4534/public_html/plugins/system/imagesizer/lbscripts/boxplus.php on line 46

Programul "Eco Scoala"

Programul Internaţional "Eco-scoala"- program susținut de către MECTS, Ministerul Mediului şi Dezvoltării Durabile şi Revista "Terra Magazin".

Am obţinut "Steagul verde" distincţie câştigată definitiv pentru îndeplinirea obiectivului programului de educaţie ecologică a copiilor şi a adulţilor din şcoală.

Toate educatoarele din grădiniţă au fost implicate în Programul Internaţional Eco Şcoala şi au participat la diferite acţiuni organizate la nivel judeţean:

•  Ziua Mondială a Animalelor  „Iubim şi protejăm animalele” - expozitie cu animale confecţionate din diferite materiale organizată la APRM Craiova(toate grupele)
  •  ”Ziua verde” - plantare de copaci împreună cu părinții si studenți voluntari de la Universitatea din Craiova și membrii Asociației Vis Craiova(toate grupele ).
  •  Ziua Păsărilor și arborilor – drumeție la Pădurea Bucovăț
  •   Acţiune eco - cu prilejul Sărbătorii Bujorului- Pleniţa 17 mai 2013
  •  Parada costumelor  Eco, Desene pe asfalt- manifestări eco inițiate de APRM Dollj ocazionate de ”Ziua Mondială a Mediului”.

Activitati ecologice

Copyright © 2014 - 2018 Gradinita Nicolae Romanescu. Rights Reserved.